• Spevácka súťaž - Najkrajšia koleda – Bachtaľi karačoňa - 12.1.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Spevácka súťaž - Najkrajšia koleda – Bachtaľi karačoňa.

Dňa 12.1.2024 sa naše žiačky – Lívia Žigová, Viktória Kočmarošová, Vanesa Kančiová a Nikoleta Csiszárová zúčastnili speváckej súťaže Najkrajšia koleda – Bachtaľi karačoňa, ktorá sa mala pôvodne uskutočniť dňa 14.12.2024, no v  dôsledku vysokej chorobnosti však bola táto súťaž zrealizovaná začiatkom januára.

Hlavným porotcom tejto súťaž bol Dezider Balog, ktorý pôsobí ako učiteľ klavíra na konzervatóriu v Košiciach, a je známym členom skupiny Deško Band.

Naše žiačky boli v tejto súťaži úspešné rovno v dvoch kategóriách, t.j.- v sólovom a  skupinovom speve. V sólovom speve získala žiačka – Lívia Žigová, z triedy VII.A, 2. miesto. Naše spevácke trio tvorené žiačkami z VIII.A  ( Viktória Kočmarošová, Vanesa Kančiová a Nikoleta Csiszárová) vo svojej kategórii získalo 1. miesto.

Dievčatám úspešne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Vianočná pošta - 4.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná pošta - 4.A.

Vianočná pošta putovala do zariadenia sociálnych služieb " Môj domov " a potešila neznámych starkých v Topoľčanoch. Odmenou pre 4.A bol tento ďakovný Certifikát :).

• Recyklohry - 12.1.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Recyklohry.

4.A. sa zapojila do Recyklohier na tému Rovnováha. Vytvorili sme koláž z obrázkov, kde sme písali o tom, čo spôsobuje časté používanie mobilov alebo počítačov a o tom, ako môžeme tráviť čas bez nich.

• Chrípkové prázdniny

• Základná škola Veľká Ida oznamuje rodičom a zákonným zástupcom detí a žiakov, že v dňoch od 20.12.2023 do 22.12.2023 sú z dôvodu vysokej chorobnosti vyhlásené pre žiakov základnej školy chrípkové prázdniny.

• Vianočná akadémia

• Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na Vianočnú akadémiu, ktorú si pre Vás pripravili žiaci našej školy, dňa 20.12. 2023 so začiatkom o 15:00 v priestoroch školskej jedálne.

Tešíme sa na Vás!

• Návšteva divadelného predstavenia – ,, Ťapákovci“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva divadelného predstavenia v Divadle Jonáša Záborského v Prešove – ,, Ťapákovci“.

Malý svet lenivej ťapákovskej rodiny prevráti Iľa a jej nové móresy. Koľko lenivosti sa zmestí do jednej rodiny, koľko nelásky sa dá uniesť, koľko vlastného smútku prehryznúť, koľko oviec rozumne nakúpiť a koľko modlitieb vyprosiť aj pre Anču Zmiju? Odpovede na tieto otázky sa naši ôsmaci a deviataci dozvedeli dňa 15.12.2023 na repríze nádhernej veselohry na motívy novely Boženy Slančíkovej Timravy - Ťapákovci“ v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Divadelné predstavenie sa všetkým veľmi páčilo tak, ako aj mesto Prešov a už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenia 😊.