• INFORMATÓRIUM ZELENEJ ŠKOLY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album INFORMATÓRIUM ZELENEJ ŠKOLY.

Po úspešnom získaní certifikátu Zelenej školy v téme VODA, v „zelenej“ práci na našej škole pokračujeme ďalej.

Tento školský rok možno nazvať aj prípravným, keďže sme rozšírili rady kolégia Zelenej školy či sme si stanovili novú tému, v ktorej budeme počas certifikačného obdobia pracovať. Novou témou sa tak stávajú POTRAVINY.

Vypracovali sme tiež environmentálny akčný plán, ktorý nám bol našou konzultantkou schválený. V pláne sú navrhnuté aktivity rôzneho charakteru, ktoré okrem iného zahŕňajú aj diskusiu s našou vedúcou školskej jedálne. Túto diskusiu sme už absolvovali a dozvedeli sme sa mnoho zaujímavosti týkajúcich sa zostavovania jedálneho lístka i odkiaľ pochádzajú potraviny, ktoré sa pri príprave jedál používajú. S pani vedúcou budeme i naďalej intenzívne spolupracovať.

Veríme, že svojou usilovnosťou dosiahneme všetko to, čo sme si na našej ceste predsavzali :-)

kolégium Zelenej školy

Kolégium pracuje v tomto zložení:

KOLÉGIUM ZELENEJ ŠKOLY 2024 – 2025

Koordinátorka Zelenej školy:

Mgr. Mária Besterciová

Členovia kolégia z pedagogických zamestnancov:

Mgr. Blanka Müllerová, I. stupeň

Mgr. Eva Timárová, II. stupeň

Mgr. Barbora Weissová, ŠT

Členovia kolégia z nepedagogických zamestnancov a z rady rodičov:

Matej Timár, školník

Mgr. Ing. Lívia Nalevanková, rodič, učiteľ, hospodárka

Zástupcovia žiakov školy:

III.A – Miroslav Čihovský, Oskár Nagy a Ela Šusterová

V.A – Liana Csiszárová, Marcus Vaňo

VI.A – Jozef Cihan

VII.A – Helena Csiszárová, Nikolas Kateržabek, Martina Kančiová, Martin Lukács, Michaela Spišáková

• „SIESTA“ NA ZÁVEREČNEJ HODINE ŠPANIELČINY V 7.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album „SIESTA“ NA ZÁVEREČNEJ HODINE ŠPANIELČINY V 7.A.

Poslednú hodinu španielskeho jazyka sme sa v 7.A neučili, to bolo najdôležitejšie. V príjemnej atmosfére, ktorú nám dotvárali tóny flamenca, sme si dopriali pravú španielsku siestu. Na rozdiel od Španielov sme však nespali, naopak, dopriali sme si malé osvieženie v podobe tortilly s pikantnou salsou a hrdlá sme si ovlažili nealkoholickým mojitom. Popritom sme sa rozdelili do skupín a riešili sme zaujímavé aktivity, ktoré nás preverili zo znalostí o samotnom Španielsku, o jeho gastronómii, kultúre, tradíciách či sviatkoch.

Mgr. M. Besterciová

• Výlet do ZOO  - 2.B a 3.B / 17.6.2024
          • Výlet do ZOO - 2.B a 3.B / 17.6.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet do ZOO.

Dňa 17.júna 2024 sa triedy 2.B a 3.B zúčastnili koncoročného výletu do ZOO v Kavečanoch. Deti boli nadšené z možnosti vidieť rôzne druhy zvierat a dinosaurov. Výlet do ZOO bol pre deti skvelým zážitkom. Naučili sa o zvieratách, dinosauroch, zabavili sa a odniesli si domov veľa pekných spomienok.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy Veľká Ida udeľuje na deň 21. 6. 2024 (piatok) riaditeľské voľno.

Mgr. Terézia Besterciová

• Matematický klokan 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematický klokan 2024.

Dňa 26. apríla 2024 sa uskutočnila matematická súťaž Klokan, ktorá prilákala mnoho talentovaných žiakov zo základných a stredných škôl z celej krajiny. Súťaž prebehla vo viacerých kategóriách, pričom každá kategória bola prispôsobená veku a úrovni vedomostí účastníkov.

Súťaž prebiehala formou testov, ktoré obsahovali rôzne úlohy z matematiky. Účastníci mali na vyriešenie 60 minút. Úlohy boli bodované na základe ich náročnosti.

Najúspešnejší žiaci našej školy:

Klokanko 2:

Stella Knapová II.A

Katarína Fejfarová II.A

Nina Suszterová II.A

Aaliya Khan II.A

Klokanko 3:

Nicolas Sopko III.A

Milan Mižák III.A

Školák 6:

Jozef Cihan VI.A

Natália Ďurčová VI.A

Dávid Sivák VI.A

Kadet 9:

Emma Timárová IX.A

Katarína Nalevanková IX.B

Natália Lučaiová IX.A

Michaela Bačová IX.A

Tento rok bol plný úžasných výkonov a vysokého nasadenia. Všetkým účastníkom srdečne gratulujeme a ďakujeme za ich úsilie. Víťazom prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach a tešíme sa na budúci ročník matematického Klokana.