• Festival  - Noc vedy 2024
          • Festival - Noc vedy 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Festival - Noc vedy 2024.

Dňa 27. septembra 2024 sa žiaci 9.A, 8.A a 7.A zúčastnili exkurzie k príležitosti podujatia Noc vedy, ktoré sa uskutočnilo v OC Optima v Košiciach. Európska noc vedy je najväčším vedeckým festivalom na Slovensku, ktorý inšpiratívnym a jedinečným spôsobom prináša novinky a informácie zo sveta výskumu a inovácií. Festival sa tradične koná v posledný septembrový piatok v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách.

Počas celodenného programu mali žiaci možnosť objavovať zaujímavosti zo sveta vedy a techniky prostredníctvom interaktívnych expozícií, vedeckých prezentácií, praktických experimentov, workshopov a technologických atrakcií. Zúčastnili sa tiež prednášok odborníkov, zapojili sa do rôznych vedeckých aktivít a rozšírili svoje vedomosti v oblastiach ako fyzika, chémia, biológia či technológie. Exkurzia bola nielen poučná, ale aj zábavná, čo zanechalo v deťoch množstvo nových poznatkov a zážitkov.

Už sa tešíme na ďalší ročník!

• Školská knižnica

• Vážení učitelia, milé žiačky, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že výpožičná doba kníh zo školskej knižnice bude počas školského roka 2024/2025 v nasledujúcich dňoch:

PONDELOK:   od 13.15 – 13.45 hod.

UTOROK:        od 13.15 – 13.45 hod.

PIATOK:          od 13.15 – 13.45 hod.

Veľmi sa na Vás tešíme a veríme, že sa knihy stanú Vašimi skvelými spoločníkmi, pretože Vám  nielenže budú otvárať bránu k múdrosti, rozširovať Vaše obzory, ale  urobia z Vás  aj lepších ľudí a parádne si pri nich oddýchnete. A to je hŕstka dôvodov, prečo ich začať čítať a čítať ich pravidelne.

p. uč. Černá 😊

• Európsky deň jazykov 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Európskeho dňa jazykov 2024.

Dňa 26. septembra sa žiaci a učitelia našej školy pridali k oslavám Európskeho dňa jazykov 2024, ktorý sa tento rok niesol pod názvom : Jazykmi za mier. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít v rôznych jazykoch , vytvárať projekty či zapojiť sa do on-line ankiet a výziev. Zviditeľnili sme našu školu aj na on-line mape spolu s ostatnými školami a organizáciami v Európskej únii . Spolu sme vytvorili plagát k danej téme  pod názvom : PEACE a  prihlásili ho do súťaže na oficiálnej stránke  European Centre for Modern Languages .Všetkým zúčastneným patrí naše poďakovanie a veríme ,že aj budúci školský rok sa takto pripojíme k ostatným krajinám.

• Zbierka Biela pastelka

• V piatok 20.septembra sa uskutoční zbierka Biela pastelka. Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Za podporu ďakujeme

• Všeplenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

všeplenárne rodičovské združenie sa bude konať dňa 16. 9. 2024 (pondelok) o 15.30 hod. v budove školy. Triedne rodičovské združenia sa uskutočnia po ukončení všeplenárneho rodičovského združenia.

Zároveň prebehne voľba členov z radov rodičov do Rady školy pri ZŠ Veľká Ida. Účasť žiadúca.