• Krajské kolo Technickej olympiády

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo Technickej olympiády.

Dňa 7.2.2023 sa v školskom roku 2022/2023 uskutočnil 13. ročník krajského kola Technickej olympiády pre Košický kraj v Strednej priemyselnej škole strojníckej, Komenského  2 v Košiciach.

Súťažilo sa v kategórii A  a kategórii B.

V kategórii B (5. – 7.roč.) získal:

Viktor B Kulcsár – VII.A – 3. miesto

Srdečne blahoželáme!

• Zaujímavá a poučná hodina biológie

• Žiaci VII.A triedy si na hodine biológie mohli vyskúšať poskytnutie prvej pomoci pri ohrození života. Praktický nácvik postupov a oživovania (masáž srdca, dýchanie z úst do úst) si žiaci precvičovali na resuscitačnej figuríne.

• Valentínska pošta

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentínska pošta.

Naša škola každoročne organizuje celoškolskú akciu s názvom „Valentínska pošta“. Aj tohto roku bola pri zborovni umiestnená ozdobená škatuľa, do ktorej žiaci mohli vhadzovať listy a milé odkazy. V utorok 14. 2. 2023 žiaci 7. A a 8. A doručili Valentínsku poštu do tried.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto akcie, a tým dokázali, že nemajú problém vyjadriť svoje city.

• KARNEVAL ŠT

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KARNEVAL ŠT.

Posledný fašiangový deň bolo na prvom stupni špeciálnych tried ozaj veselo. Pani učiteľka Besterciová pre žiakov pripravila parádne prekvapenie v podobe karnevalu.Žiaci nelenili a poctivo si spolu s vyučujúcimi pripravili všakovaké masky. Každý sa totiž chcel predviesť v tom najlepšom svetle, keďže tie najnápaditejšie kostýmy boli patrične ocenené. K zábave prispeli aj zaujímavé súťaže a nechýbala ani diskotéka, na ktorej sa všetci poriadne vybláznili.

Akcia sa vydarila k spokojnosti všetkých zúčastnených :-)

p. uč. M. Besterciová

• Rómovia recitujú – krajské kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rómovia recitujú – krajské kolo.

Dňa 17. februára sa naši žiaci zúčastnili krajského kola v rámci 7. ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Rómovia recitujú v Košiciach, ktoré každoročne pripravuje knižný klub Paľikerav. Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov z prvého a druhého stupňa. Tobias Fako z 2.A triedy dosiahol krásne 3. miesto v recitácii poézie.   Gratulujeme

• Interaktívna periodická tabuľka prvkov na Ústave chemických vied na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Interaktívna periodická tabuľka prvkov na Ústave chemických vied na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Koncom februára sme so žiakmi siedmeho a ôsmeho ročníka navštívili Ústav chemických vied na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach, kde mali naši žiaci možnosť sa zoznámiť s interaktívnou periodickou tabuľkou prvkov. Periodická tabuľka je jediná svojho druhu na Slovensku a obsahuje 80 reálnych chemických prvkov, ktoré sú doplnené fotografiami objaviteľov alebo obrázkami súvisiacimi s ich pomenovaním. Jednotlivé bunky tabuľky sú farebne podsvietené podľa rôznych vlastností prvkov. Cez dotykovú obrazovku je celá tabuľka interaktívne prepojená s aplikáciou, prostredníctvom ktorej sú sprístupnené základné informácie o jednotlivých prvkoch, ale aj zaujímavé demonštračné videá. Taktiež si mohli naši žiaci vyskúšať rozličné pokusy v chemickom laboratóriu pod vedením pani doktorky Sotákovej, ktorej aj touto cestou ďakujeme veľmi pekne za možnosť zábavne sa učiť chémiu!

• Expert Geniality Show

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Expert Geniality Show.

Žiaci 5. - 8. ročníka  sa zúčastnili ešte v novembri 2022 celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov 2.stupňa ZŠ a žiakov stredných škôl – Expert Geniality Show. Náročnosť úloh ich neodradila a snažili sa zo všetkých síl, čo sa prejavilo aj vo výsledkoch, ktoré boli zverejnené vo februári 2023:

titul Top Expert získal Maximilán Majoroš – 8.A

titul Expert v téme Od Dunaja K Tatrám získala Adriána Sopoligová – 7.A

titul Expert v téme Mozgolamy získala Katarína Nalevanková – 8.B

titul Expert v téme Góly, body, sekundy získali Natália LučaiováEmma Timárová – 8.A

Gratulujeme všetkým účastníkom k pekným výsledkom a tešíme sa na ďalší ročník!​​​​​​​