• DEŇ ZEME – OZ EKO ĽUDIA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME – OZ EKO ĽUDIA.

Dňa 21.4.2023 sme v rámci osláv Dňa Zeme na našej škole privítali členku OZ EKO ĽUDIA p. E. Černákovú, ktorá si pre členov i nečlenov kolégia Zelenej školy pripravila zaujímavú prednášku o dôležitosti ochrany našej planéty. Prednášajúca upriamila pozornosť aj na samotné občianske združenie a na jeho činnosť. V závere sme spoločne na školskom pozemku zasadili strom, ktorý sme pomenovali STROM ŠŤASTIA a MIERU.

Veríme, že s týmto združením budeme aj naďalej spolupracovať.

kolégium Zelenej školy

• Kvíz ku Dňu Zeme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kvíz ku Dňu Zeme.

Minulý týždeň sme usporiadali kvízovú súťaž pre žiakov prvého aj druhého stupňa, aby sme si pripomenuli Deň Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla. Žiaci sa stretli v skupinách a súťažili v zodpovedaní otázok zameraných na vedomosti o našej planéte, ekológii a environmentálnej ochrane.

Teší nás, aké vynikajúce znalosti preukázali naši žiaci a uvedomili si pritom aj dôležitosť ochrany našej planéty. Veríme, že chápu zodpovedné konanie voči životnému prostrediu a vedia pomôcť k zachovaniu našej planéty pre budúce generácie.

Najvyšší počet bodov získali žiaci z 8.B triedy. Gratulujeme im a tiež ďakujeme všetkým žiakom za ich účasť v kvíze. Všetci sme spoločne prispeli k oslave Dňa Zeme a ukázali, že sa môžeme stať lepšími ochrancami našej planéty.

• Oznam vedúcej ŠJ - preplatky

• Oznamujem rodičom, ktorí stravné uhrádzajú v hotovosti, že preplatky im budú vyplatené 27.04.2023 (štvrtok).

Za pochopenie ďakujem

Vedúca ŠJ

• Deň narcisov

• Vo štvrtok 20. apríla 2023 sa na našej škole uskutočnila zbierka Deň narcisov. Zbierka sa konala počas celého dňa v priestoroch školy a našej obce. Počas tohto dňa žiaci chodili s krabičkou, do ktorej mohli všetci prispieť. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokázali pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispeli do zbierky Deň narcisov.

Podarilo sa nám vyzbierať peknú sumu 405,08 eur.

• Termín prázdnin: 6. apríl 2023 (štvrtok) - 11. apríl  2023 (utorok)
            • Začiatok vyučovania: 12. apríl 2023 (streda)

MILÍ RODIČIA A ŽIACI,

PRAJEME VÁM POŽEHNANÉ A POKOJNÉ PREŽITIE VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV, VEĽA JARNEJ NÁLADY A SPOLOČNÝCH CHVÍĽ S RODINOU.

Kolektív ZŠ

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY – OZNAM

• Riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, bude vyučovanie z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením PRERUŠENÉ od zajtra 29. marca 2023 (streda) do 31. marca 2023 (piatok).

Školský klub detí bude MIMO PREVÁDZKY.

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 3.4.2023.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy Veľká Ida udeľuje na deň 5. 4. 2024 (piatok) riaditeľské voľno.

Mgr. Terézia Besterciová