• Návšteva divadelného predstavenia – ,, Ťapákovci“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva divadelného predstavenia v Divadle Jonáša Záborského v Prešove – ,, Ťapákovci“.

Malý svet lenivej ťapákovskej rodiny prevráti Iľa a jej nové móresy. Koľko lenivosti sa zmestí do jednej rodiny, koľko nelásky sa dá uniesť, koľko vlastného smútku prehryznúť, koľko oviec rozumne nakúpiť a koľko modlitieb vyprosiť aj pre Anču Zmiju? Odpovede na tieto otázky sa naši ôsmaci a deviataci dozvedeli dňa 15.12.2023 na repríze nádhernej veselohry na motívy novely Boženy Slančíkovej Timravy - Ťapákovci“ v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Divadelné predstavenie sa všetkým veľmi páčilo tak, ako aj mesto Prešov a už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenia 😊.

• Riaditeľské voľno

• Vedenie Základnej školy Veľká Ida, podáva informáciu o udelení riaditeľského voľna žiakom na deň 22.12.2023 z prevádzkových dôvodov.

• Deň počítačovej bezpečnosti 30.11.2023

• ​​​​Posledný novembrový deň každoročne patrí k celosvetovému Dňu počítačovej bezpečnosti.

História tohto sviatku sa začala písať v roku 1988, teda v dobe rozbehu osobných počítačov a internetu. Dnes už máme vlastných výpočtových zariadení doma ďaleko viac a spolu s nimi sa rozšírilo aj spektrum možných nástrah, ktoré na nás v online svete číhajú.

Účelom tohto celosvetového dňa je zvýšiť povedomie používateľov všetkých typov zariadení o dôležitosti ich zabezpečenia.

Aj my sme sa na hodinách informatiky zapojili do tohto dňa a žiaci vytvorili plagáty, ktorými zvýšili svoje povedomie o tomto probléme.

Deň počítačovej bezpečnosti 30.11.2023 - plagáty

• Ruské slovo – krajské kolo súťaže

• Žiaci našej školy sa 8.12.2023 zúčastnili 18.ročníka krajského kola súťaže Ruské slovo. Je to súťaž v prednese pôvodnej a vlastnej umeleckej tvorby a v speve v ruskom jazyku, určená pre žiakov základných, stredných a vysokých škôl.

Súťažiaci:

Gabika Lukáčová - 9.A – poézia  2.miesto

Lucka Staňová- 3.A – poézia 3.miesto

Šarlotka Tobákošová, Emmka Staňová, Oskár Nagy – 3.A – kolektívny spev 1.miesto

Súťaž má postupový charakter a víťazi z  1.miesta sa zúčastnia a zabojujú v celoslovenskom kole. O to väčšia je naša radosť, že žiaci z 3.A sa ruský jazyk ešte neučia, ale svojou usilovnosťou a záujmom o prácu urobili radosť sebe aj všetkým nám. Žiakov na gitare sprevádzala p.uč. Mgr. L. Gorecká.

Našim milým súťažiacim  ďakujeme za reprezentáciu našej školy a postupujúcim držíme prsty.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň školských knižníc.

V týždni do 20. do 24. novembra sme si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Žiaci pri tejto príležitosti navštívili našu školskú knižnicu.

Téma tohto roka Školská knižnica Vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční“ nám otvorila dvere k zaujímavým diskusiám o výnimočnosti a superschopnostiach literárnych postáv. So žiakmi sme sa zamýšľali nad tým, čo znamená byť výnimočný. Rozprávali sme sa o rôznych aspektoch výnimočnosti a ako sa táto kvalita prejavuje v literatúra. Spolu sme objavovali superschopnosti našich obľúbených literárnych postáv a diskutovali o tom, akú superschopnosť by sme radi mali v našich životoch. Potom žiaci popustili uzdu svojej fantázie a začali vytvárať návrhy vlastných literárnych hrdinov. Tieto tvorivé procesy nielenže posilňujú ich kreativitu, ale tiež podporujú schopnosť vyjadrovania myšlienok prostredníctvom literatúry.

Veríme, že tento týždeň strávený v knižnici nebol len príležitosťou na spoznávanie sveta literatúry, ale aj nástrojom na posilňovanie tvorivosti a povzbudenie žiakov byť výnimočnými vo všetkom, čo robia.

Knižnica

Knižnica je zbierka kníh, časopisov, máp a novín.

V knižnici nájdeme:             Knižnice nám ponúkajú:

• knihy                     - získavanie informácií
            • časopisy                  - výpožičné služby
            • noviny                    - digitálne služby
            • mapy
            • CD
            • DVD

Knižnice poznáme:

• národné
            • vedecké
            • obecné/mestské
            • školské

J. Cihán, VI.A

• Vianočné fotenie

• Kedy: 12.12.2023 (utorok)
            Cena: fotka 10x15cm 0,60eur

Žiaci sa nahlásia u svojich triednych učiteľov.