• Vážení rodičia, milí žiaci,

    • v prvom rade sa obraciame na Vás, vážení rodičia, aby sme Vám v tomto neľahkom období poďakovali za spoluprácu s pedagogickými pracovníkmi našej školy a za zvládnutie dištančného vzdelávania s našimi žiakmi.

     Vzdelávanie dištančnou formou bude prebiehať aj naďalej. Prosím tých rodičov, ktorí nemajú prístup k internetu, aby dohliadali na svoje deti pri vypracovávaní zadaných úloh, ktoré žiaci priebežne dostávajú prostredníctvom našich pedagogických asistentov, pracovníkov komunitného centra a niektorých ochotných rodičov.

     Môžeme vás všetkých ubezpečiť, že rešpektujeme podmienky Vašej domácej výučby pri zvládaní aj ostatných rodičovských povinností a v neposlednom rade aj podmienky pre komunikáciu s pedagogickými zamestnancami.

     Milí žiaci, aj naďalej vás prosíme o trpezlivosť, zodpovednosť a disciplinovanosť pri plnení dištančného vzdelávania. Veríme, že sa čoskoro uvidíme na pôde našej krásnej školy.

     Vedenie školy.

    • Školy ostanú zatvorené až do odvolania

    • Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

     Vyučovanie ostáva prerušené do odvolania.

     1. Minister školstva Gröhling zatiaľ predpokladá, že školský rok sa skončí posledným júnovým dňom ako zvyčajne. „Plánujeme, aby letné prázdniny boli v mesiacoch, ako majú byť,“ doplnil.
     2. Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií.
     3. Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.
     4. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.
     5. Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.
     6. Minister už v súvislosti s prerušenou výučbou na školách rokoval s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom. Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami.
     7. Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch.
   • Suplovanie
    • Suplovanie

    • Pozrite si suplovanie a iné každodenné zmeny v rozvrhu. Posledné suplovanie bolo vypublikované: 1. 12. 2021
   • Používateľské kontá
    • Používateľské kontá

    • Je možné, že niektoré časti stránky uvidíte len po prihlásení. Ak ste Vaše heslo zabudli, prosím použite odkaz “Neviem prihlasovacie meno alebo heslo” a zadajte Váš email. Ak ste heslo zo školy ešte nedostali, prosím počkajte, kým škola systém rozbehne.