• Expert Geniality Show

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Expert Geniality Show.

V novembri 2023 sa 15 žiakov z 5. až 9. ročníka zapojilo do významnej celoslovenskej vedomostnej súťaže, ktorá je určená pre študentov druhého stupňa základných škôl a stredných škôl, známej pod názvom Expert Geniality Show. Táto súťaž, ktorá každoročne priťahuje množstvo nadaných žiakov z celého Slovenska, je známa svojou vysokou úrovňou náročnosti a rozmanitosťou úloh, ktoré pokrývajú rôzne oblasti vedomostí - od prírodných vied, cez matematiku, až po humanitné a spoločenské vedy.

Napriek výzvam, ktoré súťaž predstavovala, sa žiaci nezľakli náročnosti úloh a s odhodlaním a zanietením sa pustili do riešenia každej z nich. Výsledky súťaže, ktoré boli s napätím očakávané, boli zverejnené vo februári 2024. Ako sa ukázalo, úsilie a odhodlanie žiakov sa vyplatilo:

titul Top Expert získali:

J. Cihan (6.A)

A. Lechnerová (8.A)

E. Timárová, N. Lučaiová, L. Harbulyaková, M. Bačová, M. Majoroš (9.A)

E. Pomothyová, K. Nalevanková, A. Mižáková (9.B)

titul Expert v téme získali všetci vyššie vymenovaní žiaci a žiak Alex Benӧ z 8.A triedy

Gratulujeme všetkým účastníkom k pekným výsledkom a tešíme sa na ďalší ročník!

• DEŇ BEZPEČNÉHO INTERNETU 2024 - 6.2.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ BEZPEČNÉHO INTERNETU 2024.

Na našej základnej škole sme v rámci Dňa bezpečného internetu, ktorý sa každoročne koná druhý februárový utorok, opäť upriamili pozornosť na zvýšenie povedomia o bezpečnosti na internete medzi našimi žiakmi a pedagógmi.

Žiaci 8.A triedy pripravili prezentáciu na tému abeceda bezpečnostného povedomia, ktorú predniesli žiakom 5.A triedy s následnou diskusiou.

Žiaci 9.A triedy vytvorili komiksy, prostredníctvom ktorých by sa snažili o šírenie digitálneho dobra po internete a žiaci 9.B pripravili náučné plagáty k téme bezpečnosti na internete.

Uvedomujeme si, že výchova k digitálnej gramotnosti a bezpečnosti by mala byť súčasťou celoročného vzdelávacieho procesu, avšak Deň bezpečného internetu nám poskytuje výnimočnú príležitosť sústrediť sa na tieto témy intenzívnejšie a zároveň osláviť pokroky, ktoré sme v tejto oblasti ako školská komunita dosiahli.

Plagáty:

Plagát 1

Plagát 2

Plagát 3

Plagát 4

•   Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo - 9.2.2024
          • Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo - 9.2.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo - 9.2.2024.

Dňa 09. 02. 2024 sme sa s našimi žiakmi zúčastnili celoslovenského kola súťaže Ruské slovo. Na 18. ročníku pod názvom „Svet povolaní“ žiaci reprezentovali  našu školu a košický región. Súťaže sa zúčastnilo 200 žiakov zo ZŠ a SŠ z rôznych častí Slovenska. Súťažilo sa v recitácii a v speve.

Žiaci z 3.A získali za spev v 1. kategórii 2.miesto v zostave

Šarlotka Tobákošová, Emmka Staňová, Oskár Nagy.

Našim milým žiakom blahoželáme a dúfame, že o rok opäť...

• Projektové sopky 5.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projektové sopky 5.A.

Aj v tomto školskom roku vybuchovali sopky v 5.ročníku, ale priame nebezpečenstvo nehrozilo.

​​​​Karolínka Knapová​​​​​​

Sabína Lukáčová, Stela Lukáčová a Patrik Belko

Sabínka Farkašová

Samuel Havrila

• Medzinárodný deň hôr - 11.12.2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň hôr.

Medzinárodný deň hôr, ktorý si pripomíname každoročne 11. decembra, bol pre našich piatakov príležitosťou nielen naučiť sa viac o význame a kráse horských ekosystémov, ale aj ukázať svoju kreativitu a zápal pre ochranu prírody.

Projekty zahŕňali širokú škálu aktivít a naši piataci tak preukázali nielen svoju šikovnosť, zanietenosť, ale aj zodpovednosť k nášmu životnému prostrediu. Ich práca je dôkazom toho, že mladá generácia má silu a odhodlanie prispieť k lepšiemu svetu.

• POMOC DEŤOM V OHROZENÍ

• Násilie, s ktorým sa deti stretávajú, môže mať veľa podôb. Od šikany, zosmiešňovania, ponižovania, kyberšikany cez vyhrážanie, bitie, týranie, či sexuálne násilie. Ochrániť ich dokáže len rýchly a účinný zásah. Takúto pomoc deťom ponúka Národná linka na pomoc deťom v ohrození VIAC AKO NI(C)K. Je bezplatná a funguje nepretržite 24 hodín denne/ 7 dní v týždni.