• Týždeň slovenských knižníc

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň slovenských knižníc .

Dňa 25.11.2022 sa v našej škole  uskutočnilo zaujímavé dopoludnie pri príležitosti ,,Týždňa slovenských knižníc“. Toto naše milé stretnutie otvorila p. učiteľka Revťáková, p. uč. Černá, p. uč. Rajňák a p. uč. Gorecká. V úvode nasledovala krátka prednáška o knihe a knižniciach, ktorú žiakom sprístupnila p. uč. Černá. Po tejto zaujímavej prezentácii si žiaci mali možnosť aspoň nachvíľu vyskúšať byť návrhárom obalu svojej vlastnej knihy a ilustrátorom rozprávkových postavičiek.  Rozmýšľali sme aj o tom, ako zlepšiť návštevnosť školskej knižnice zo strany žiakov. Celé toto dopoludnie sa nieslo v znamení zábavy, dobrej nálady a úsmevu, preto pevne veríme, že sa pri takejto podobnej  akcii zídeme  aj v ďalšom školskom roku.

Mgr. Mária Černá a uč. SJL

• Divadelné predstavenie Lazy goat text

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie Lazy goat text.

Štvrtkové predpoludnie 24.11. 22 strávila časť žiakov  I.A, II.A, III.A & IV.A triedy s programom, ktorý si pripravilo Divadelné centrum v Košiciach. Čas sme strávili s činohernou anglicko-slovenskou rozprávkou s pesničkami.

Rozprávka o namyslenej a drzej koze Lazy goat, nám predstavila kozu, ktorú najskôr zvieratká vyhnali z dvora, pretože nechcela pracovať. Tá po úteku do lesa obsadila líščí domček a nechcela z neho von. Líška kozu nikdy v živote nevidela a myslela si, že je to čert. O pomoc prosila bojazlivého vlka, potom hlúpeho medveďa, ale nikto z nich si s kozou nevedel dať rady. Nakoniec kozu vyhnal maličký ježko, ktorý sa kozy nebál a pichliače mal ostrejšie než koza rohy. Taktiež nám prezradil múdrosť:

“ V živote sa najviac bojíme toho, čo nepoznáme.“

So zvieratkami sme zažili kopec zábavy a popritom sme sa naučili, či zopakovali slovíčka z anglického jazyka.

Keďže sme cestou  z autobusu poriadne zmokli, pani učiteľky nás po predstavení zobrali na sladkú odmenu ;)

Cesta späť do školy už bola bezproblémová & ako bonus nás zahriala pri srdiečkach pochvala od staršej dámy, ktorá sa veľmi potešila z toho, ako sa vieme správať na verejnosti.

• Halloweenska párty

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloweenska párty.

V stredu, 16.novembra, sa v telocvični zišli rôzne príšerky, strašidlá, či kostlivci. Párty sa niesla dobrou náladou, zábavou, hudbou, tancom a nechýbali aj tematické súťaže ako „mačacie závody, úškrn, vreskot, ...“. Malé občerstvenie pripravil „Bar na konci sveta“. Tešíme sa na ďalšie vydarené akcie žiakov zo žiackej školskej rady.

• Riaditeľské voľno

• Vedenie Základnej školy Veľká Ida, podáva informáciu o udelení  voľna žiakom na deň
            18.11.2022 v súlade s § 3 ods. 9 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii
            školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách,
            na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách informuje
            Obec Veľká Ida, Kaštieľ 42 v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a
            vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších
            predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy z prevádzkových dôvodov.
          • Záložka spája školy - vyhodnotenie

• Aj v školskom roku 2022/2023 sme sa zapojili do česko-slovenského projektu – Záložka do knihy spája školy pod záštitou Slovenskej pedagogickej knižnice. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh.

Žiaci vyrábali záložky do knihy ľubovoľnou technikou ktoré si vymenili s partnerskou školou. Výmena záložiek je prostriedkom k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života žiakov v Českej a v Slovenskej republike. Záložky pre svojich kamarátov vyrábali žiaci prvého i druhého stupňa a aj žiaci špeciálnych tried. Pre lepšie spoznanie života na našej škole, našej obce a okolia, žiaci natočili krátke video, pripravili peknú prezentáciu a vytvorili projekt pre nových kamarátov za hranicami.

Našou partnerskou školou sa tento rok stala škola z Českej republiky z Neveklova neďaleko Benešova. Aj žiaci z partnerskej školy pre nás pripravili krásne záložky a veľa materiálov o ich obci a okolí. Veríme, že naše záložky spríjemnia čítanie novým kamarátom.

Všetkým výtvarníkom a filmárom veľmi pekne ďakujem za spoluprácu.

• Biela pastelka - vyhodnotenie

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska zorganizovala 23. 9. 2022 verejnú
            zbierku Biela pastelka na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím. Aj na našej škole sa uskutočnila a spoločnými silami sme prispeli sumou 129,06 eur

Ďakujeme, že ste sa rozhodli podporiť zbierku Biela pastelka.

V mene všetkých, ktorým táto zbierka pomôže ĎAKUJEME.