• Medzinárodný deň jazykov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň jazykov.

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“ Táto stará pravda sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám život. Jazyky sa hodia počas dovoleniek, pre sledovanie filmov s pôvodným znením, v škole, aj v práci...

V týždni od 26. do 30. septembra 2022 sme si so žiakmi na hodinách jazykov pripomenuli význam Európskeho dňa jazykov. Naším cieľom bolo predstaviť európske krajiny, ich kultúru, históriu a jazyk. Predovšetkým sme chceli žiakom pripomenúť dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.

• Návšteva NR SR v Bratislave

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva NR SR v Bratislave.

Dňa 27.9. 2022 sme ráno vyrazili so žiakmi zo Žiackej školskej rady na prehliadku do Bratislavy. Cesta bola dlhá, ale celkom príjemná. Po príchode sme sa najskôr prešli po Bratislave – pozreli sme si Academiu Istropolitanu, Slovenské národné divadlo, Radnicu, Michalskú bránu (síce bola v rekonštrukcii, no sv. Michal nám bol ako na dlani), Bratislavský hrad. Neobišli sme ani „Čumila“, či „Schöne Naciho“.

V parlamente nás čakal usmievavý sprievodca, ktorý nás privítal a vysvetlil všetko o dianí v NR SR. Usadili nás na balkóne rokovacej sály, kde práve prebiehala schôdza. Sledovanie živej diskusie poslancov NR žiakov veľmi zaujalo. Po skončení prehliadky sme sa presunuli  do Dómu sv. Martina, ktorý sme si pozorne prezreli.

Vo večerných hodinách sme sa unavení, no zdraví a usmiati vrátili domov.

• BIELA PASTELKA

• Dňa 23.septembra 2022 sa na našej škole uskutoční verejná zbierka BIELA PASTELKA pre nevidiacich a slabozrakých.

Vopred ďakujeme.

• Všeplenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia, všeplenárne rodičovské združenie sa bude konať dňa 13. 9. 2022 (utorok)

o 15.00 hod. v budove školy. Triedne rodičovské združenia sa uskutočnia

po ukončení všeplenárneho rodičovského združenia.

• Začiatok školského roka 2022/2023

• Milí žiaci, rodičia!

Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5. septembra (pondelok) o 8.00 vo vnútornom átriu školy.

Mgr. Terézia Besterciová